Doğalgaz Kaçak Tamiri

Doğalgaz Kaçak Tamiri

Doğalgaz Kaçak Tamiri
DOĞALGAZ KAÇAK SERVİSİ

Doğalgaz kaçak konusu hayati önem taşıyan bir konudur. Öncelikle lütfen ciddi bir şekilde böyle bir sorunla karşılaşmama adına gerekli özeni gösterelim. Doğal kaçak sorunu ile karşılaştığımızda nasıl bir yol izleyeceğimizi de öğrenelim. Doğalgaz tedbir amacı ile kokulandırılmış zehirli ve yanıcı bir gazdır. Gazın yoğunlaştığınız hissettiğiniz durumda atacağınız tedbirli adımlar kazaların büyük oranda da önüne geçecektir. Bu durumda neler yapmamız gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgi yazımızın devamında vardır. Doğalgaz kaçak tamiri konusuna girmeden önce doğalgaz kaçak sebepleri nelerdir? Alınması gereken tedbirler nelerdir bu hususlar üzerinde duralım.

Doğalgaz kaçağı öncesi neler yapılmalıdır?

Doğalgaz kaçak tamiri konusundan bahsetmeden önce bu noktaya gelmeden önce, neler yapılmalı, neden herşeye rağmen doğalgaz kaçak sorunları ile karşılaşırız sorularına cevap vermeye çalışalım. Doğalgaz kaçak sorunu ve tamiri gibi sorunu yaşamamak veya bu sıkıntıya düşme ihtimalini en düşük hale getirmek için bir takım işlemlerimizi işin başında sıkı tutmalıyız.
1- Doğalgaz tesisatının kurulumu sırasında kalite malzeme ve kaliteli işçilik  bizim doğalgaz kaçak problemi ile karşılaşmamamız için dikkat edeceğimiz ilk ama çok önemli olan bir husustur. Doğalgaz kombi ve tesisat işlerimizi eğitimli, sertifikalı, profesyonel, işinde tecrübeli bir firmaya yaptırmalıyız.
2- Konya ve Türkiye genelinde doğalgaz kaçak sorunu ve tamiri gibi bir işlemle sık sık muhatap olmamak için ikinci önemli koşular, bakımların yine profesyoneller tarafından düzenli olarak yapılmasını sağlamalı ve takip etmeliyiz. Bu bakımlar ile ilgili olarak zamanları konusunda sizi yönlendiren takip eden, hatırlatan bir firma ile çalışmalıyız.
3- Doğalgaz kaçak tamiri ihtiyacımızda ise bu işten iyi anlayan, tamiri kaliteli bir şekilde gerçekleştiren, değişim gereken parlarını yine kaliteli tesisat malzemeleri ile gerçekleştiren bir firma ile çalışmalıyız.

Doğalgaz gaz kaçak sebepleri nelerdir?
Doğalgaz kaçak gibi bir sorunları ile erken karşılaşmanın sebebi işçilik hataları, bakım eksiklikleri ve kullanılan tesisat malzemelerinin kalitesizliği olabilir. Bazen herşey kaliteli bakımlar iyidir ama yine de doğalgaz kaçak sorunu ile karşılaşılabilir. Ama tedbirler bu sorunla karşılaşma ihtmalini azaltacaktır.

Doğal gaz kaçak tespitlerinde genelde kaçağın tesisat malzemelerinden kaynaklandığı görülmektedir. Doğalgaz kaçak tespiti ve tamiri için dikkatli, bilinçli, profesyonel bir çalışma gereklidir. Amatörce yapılacak iş yapan içinde, müşteri içinde risklidir. Konya ilinde firmamız uzman personeli ile bu konuda kalite ve hızlı bir hizmet sunmaktadır. Konya doğalgaz kaçak servisi olarak güncel teknoloji ürünü cihazlar ve donanımlar ile hizmet vermekteyiz. Bu anlayış ile firmamız sektörün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır.

DOĞALGAZ KAÇAK TAMİR SERVİSİ

* Doğalgaz kaçak tespiti elektronik doğalgaz kaçak dedektörü ile yapılması
* Doğalgaz kaçağı tespiti ve tamirinin daire içi ve dışında yapılabilmesi
* Genel gaz kaçak ölçümünün Manometre ile yapılması
* Doğalgaz ocak ve şofben gaz bağlantısı yapma. Tamir ve bakım
* Binanın kolonlarındaki doğalgaz kaçağının tespit edilmesi ve tamiri
* Gerekli görüldüğünde komple doğalgaz tesisatını yenileme çalışması
* Doğalgaz saatinin montajı ve kontrolünün yapılması
* Binalar için doğalgaz kaçak dektörünün kurulumunun yapılması
* Binanın genelinde problem varsa, komple bina doğalgaz tesisatının yenilenmesi.

 KAÇAK TESPİTİNDEN SONRA NELER YAPILMALIDIR.

1- Konya doğalgaz firması tarafından gaz kaçağı tespiti yapıldıktan sonra tespit tutanağının bildirim yapan kişi, binanın görevlisine veya yöneticisine verir.
2- Tamir için servisimiz ile iletişim kurmanız halinde çalışanlarımız hızlı bir şekilde tespit tutanağına göre doğalgaz kaçak tespiti ile ilgili gerekli tamiri titizlikle gerçekleştirirler.
3- Doğalgaz kaçak tamiri işlemi bittikten sonra doğagaz dedektörü ile tamir gören tesisat ile birlikte komple tesisat kontrol edilir.
4- Gerekli görülmesi durumunda tüm tesisatta doğalgaz kaçak kontrolü yapılır.
5- Firmamız tarafından yapılan işçilik hizmeti 1 yıl garanti kapsamındadır.
6- Doğalgaz kaçak tamiri için kullanılan malzeme üretici firma garantisine göre bildirimi yapılır.


  DOĞALGAZ KAÇAĞI OLDUĞUNDA YAPILMASI GEREKENLER ŞUNLARDIR.
Güvenlik için kokulandırılan doğalgaz kokusunı hissedersiniz;
* Öncelikle acil olarak ocakta veya başka bir yerde yanan tüm alevleri söndürün.
* Tüm pencere ve kapıları havalandırmak için hemen açın.
* Ateşli ürünler kullanmayın. Sigara içmeyin
* Elektrikli düğmelerini açıp kapamayın.
* Elektrik fişlerini çekmeyin
* Cep teleonu, televizyon kullanmayın.
* Bütün bunlara dikkat ederken acil olarak sayaç ve cihaz vanalarını kapatın
* 187 Nolu Doğalgaz Acil Telefon hattını arayapı haber verin.

KONYA DOĞALGAZ KAÇAK TAMİRİ

1- Konya doğalgaz kaçak tamiri için tıklayınız.
2- Konya meram doğalgaz kaçak tamiri için tıklayınız.
3- Konya karatay doğalgaz kaçak tamiri için tıklayınız.
4- Konya selçuklu doğalgaz kaçak tamiri için tıklayınız.

 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ